24 maja uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w koncercie profilaktycznym Gabriela Fleszara jaki odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Młp.

Przypomnijmy, że artysta szerszej publiczności znany jest przede wszystkim z utworu „Kroplą deszczu”, którą rozpoczął to spotkanie. W latach 90-tych piosenka ta zdobywała jedno z najwyższych miejsc na listach przebojów. Zagrał także główną rolę w filmie Bogusława Lindy „Sezon na leszcza”. Od 6 lat bierze udział w projekcie profilaktycznym, w ramach którego jeździ po Polsce i opowiada młodym ludziom o zgubnych skutkach uzależnień.
Podczas spotkania, Gabriel Fleszar opowiedział o swojej artystycznej drodze, począwszy od grania na ulicy w wieku 15 lat, po kontrakt z firmą fonograficzną, a także o swoim uzależnieniu od nikotyny. Muzyk przestrzegał przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji za namową znajomych, uczulał na pewne sytuację życiowe, podkreślając, że jeden wybór może zmienić całkowicie życie człowieka. Opierając się na konkretnie dobranych utworach muzycznych („Tatuaż” Edyty Bartosiewicz, „Wciąż bardziej obcy” Lady Pank), uzupełnionych opowieściami ze swojego życia, czy życia swoich znajomych (artystów), skupił się na ukazaniu całego procesu z perspektywy osoby uzależnionej. Często podkreślał, że łatwo w nie popaść, zaczynając od błahych sytuacji, niepozornych używek. Wspomniał również, iż trzeba mieć świadomość konsekwencji podejmowanych przez nas decyzji oraz docenić każdą chwilę, gdyż tak naprawdę nie mamy świadomości, jak długo będzie nam dane żyć.
Spotkanie z uczniami zakończył piosenką Chłopców z Placu Broni „Kocham wolność”, dedykując ją jako przesłanie dla młodzieży uczestniczącej w tym wyjątkowym koncercie.
Anna Kozak