W dniach 18-19 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Powiatowym Rajdzie Turystycznym, który odbył się w Gorcach, czyli pasmie gór leżących w Beskidach Zachodnich. W tegorocznej edycji uczestniczyło blisko siedemdziesięciu uczniów wraz z opiekunami z czterech szkół ponadgimnazjalnych: ZS w Sokołowie Młp., LO z Dynowa, ZSZ z Dynowa, ZSTW w Trzcianie oraz z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rzeszowie. Organizatorem rajdu było Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Program rajdu obejmował przede wszystkim dwie piesze wycieczki, pierwszego dnia na Turbacz- najwyższy szczyt pasma, o wysokości 1310m n.p.m., drugiego na Lubań, liczący 1225 m n.p.m.

Pierwszego dnia wyruszyliśmy z Niedźwiedzia na Turbacz, w słoneczne dni ze szczytu można podziwiać Tatry, nam widok niestety mocno ograniczała mgła. nas Nie rozpieszczała nas też niska temperatura, ale mieliśmy szczęście do deszczu, który postanowił wstrzymać się z opadami na czas naszej wędrówki. Po dotarciu na szczyt i krótkim odpoczynku w Schronisku PTTK im. Władysława Orkana wyruszyliśmy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Ochotnicy Górnej, gdzie zaplanowany był nas nocleg. Późnym wieczorem, po obiadokolacji, odbył się „Konkurs krajoznawczy”, podczas którego wszyscy uczestnicy wyjazdu otrzymali od organizatora upominki.

Drugiego dnia aura znacznie się poprawiła i po śniadaniu rozpoczęliśmy kolejną wędrówkę, tym razem na Lubań (1225m n.p.m.). Na szczycie, dzięki 20-metrowej wieży widokowej, mieliśmy okazję podziwiać piękną panoramę. Następnie udaliśmy się w kierunku Tylmanowej, skąd zaplanowany był nasz odjazd. Trzeba podkreślić, że cały czas dbali o nas i umilali nam czas licznymi opowieściami i anegdotami Przewodnicy z Koła PTTK Rzeszów, pani Basia i pan Leszek.

Po dotarciu do autokarów, zmęczeni, ale i zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną.