mhiszpania 9Dnia 19.05.2018r. uczniowie naszej szkoły, przebywający na stażu w Hiszpanii w Torremolinos w ramach projektu ,,Praktyka zagraniczna szansą zawodową młodzieży” Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Społecznego pojechali na wycieczkę do pobliskiej Malagi.

Tmhiszpania 16o miasto portowe nosi liczne ślady kultury fenickiej, rzymskiej, arabskiej i chrześcijańskiej. Malaga jest najdalej wysuniętym na południe miastem Europy (130 km od Afryki) oraz jednym z najstarszych miast na świecie (założonym przez Fenicjan w 770 r. p.n.e.).  mhiszpania 15Obecnie jest jednym z najbardziej ruchliwych portów na Morzu Śródziemnym.mhiszpania 14 To też miejsce urodzenia Pabla Picassa, gdzie znajduje się muzeum artysty. Podczas zwiedzania Malagi zobaczyliśmy: stary amfiteatr rzymski (Teatro Romano), renesansową katedrę z XVI wieku (Catedral de la Encarnacion), port morski oraz weszliśmy na punkt widokowy Mirador del Gibralfaro, usytuowany wzdłuż murów Alcazaba.mhiszpania 8 mhiszpania 13Można było stamtąd podziwiać przepiękną panoramę miasta, góry, arenę corridy oraz inne zakątki Malagi. mhiszpania 12Następnie młodzież wzięła udział w językowej grze miejskej.mhiszpania 11 Uczniowie mieli znaleźć wyznaczone obiekty (nazwane po hiszpańsku), zrobić ich zdjęcia i wrócić do miejsca zbiórki.
mhiszpania 10Wróciliśmy z Malagi pełni wrażeń, zauroczeni miastem z postanowieniem, że kiedyś tu wrócimy...

Bogusława Chrostek
Joanna Baszkiewicz-Macek