hstaz 18W dniach od 05. 05. 2018r. do 02.06. 2018r. 27 uczniów naszej szkoły (15 uczniów w zawodzie Technik Informatyk i 12 w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych) bierze udział w praktyce zawodowej. Jest to staż zagraniczny, który odbywa się w Hiszpanii w ramach projektu realizowanego przez Zespół Szkół w Sokołowie Młp. „Praktyka zagraniczna szansą zawodową młodzieży” projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowany ze środków POWER na zasadach programu Erasmus + Sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.

hstaz 20Uczniowie odbywający staż osiągną, po ukończeniu go wiele korzyści: będą mieli ułatwione rozpoczęcie kariery zawodowej, możliwość zdobycia dodatkowego doświadczenia i lepszego dopasowania się do rynku pracy, sprawdzą swoje kwalifikacje zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy. hstaz 15Stażyści zdobędą również nową wiedzę, i umiejętności praktyczne oraz będą mogli udokumentować przebieg realizacji stażu i wykazać dodatkowe doświadczenie w swoim CV podczas starania się o pracę. hstaz 12hstaz 19Technicy informatycy pracują w Maladze u hiszpańskich pracodawców i wykonują prace zgodnie z profilem firmy, w której pracują, np. montowanie części urządzeń elektronicznych, obróbka i przygotowanie zdjęć do sklepu internetowego, itp. hstaz 11Kucharze zaś zdobywają doświadczenie zawodowe w uroczych nadmorskich kafejkach i restauracjach w Torremolinos.hstaz 13 Uczniowie kształcą też swoje kompetencje językowe na kursie języka hiszpańskiego oraz podczas praktyk, używając języka zawodowego angielskiego i hiszpańskiego. hstaz 16Kształcą również swoje kompetencje społeczne i kulturowe poprzez obserwacje zwyczajów, kultury i sposobu bycia ludzi innych nacji. hstaz 14Uczniowie także pojadą na wycieczki do Malagii, Granady i na Gibraltar.

hstaz 10Joanna Baszkiewicz-Macek
Bogusława hstaz 17Chrostek