W dniu 19.04.2018 r. uczniowie klasy 3 AZ w składzie Krystian Kopeć, Kamil Olechno i Konrad Nosal brali udział w eliminacjach miejskich i powiatowych do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Eliminacje przeprowadzone zostały na obiektach Automobilklubu Rzeszowskiego. W Turnieju brały udział trzyosobowe drużyny, reprezentujące miasto Rzeszów i powiat rzeszowski.
Zgodnie z Ogólnopolskim Regulaminem uczestnicy przystąpili do rywalizacji, która składała się z trzech części:
• testu z zakresu przepisów o ruchu drogowym i znajomości znaków drogowych,
• testu ze skrzyżowań,
• testu z zakresu historii motoryzacji.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym w szczególności bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz popularyzowanie podstawowych zasad.
W klasyfikacji drużynowej nasza trójka zajęła szóste miejsce i nie awansowała do finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który w tym roku odbędzie się 26 maja 2018 r. w Tarnobrzegu.
W klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce w powiecie zajął Konrad Nosal.

Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę.