W dniach 9 i 23 marzec oraz 6 kwiecień grupa 7 uczniów z klasy I A Technikum Informatycznego naszej szkoły, brała udział w zajęciach z innowacji z zakresu nanotechnologii w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”. Zajęcia odbywały się na Uniwersytecie Rzeszowskim na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym, w Centrum Dydaktyczno - Naukowym Mikroelektroniki i Nanotechnologii.

Uczniowie pod opieką dr Dariusza Płocha, obejrzeli laboratoria i urządzenia do badania nanomateriałów, zapoznawali się z najnowocześniejszym i specjalistycznym sprzętem z tej dziedziny oraz mieli okazję pracować na takich urządzeniach jak np. mikroskop sił atomowych AFM czy skaningowy mikroskop elektronowy SEM itp. Wyjazdy te uświadomiły uczniom związki nauki z przemysłem, gdyż Uniwersytet Rzeszowski współpracuje z firmami wytwarzającymi sprzęt lotniczy, a także spowodowały, iż uczniowie zobaczyli praktyczne wykorzystanie wiedzy naukowej. Ponadto zakosztowali atmosfery uniwersyteckiej co być może zaowocuje w przyszłości chęcią podjęcia studiów wyższych. Składamy gorące podziękowanie panu doktorowi za trud, poświęcenie i przede wszystkim zaangażowanie w przekazywaniu tej jakże ciekawej wiedzy. Życzymy sukcesów w pracy naukowej. Mamy nadzieję, że nanotechnologia będzie kierunkiem prężnie się rozwijającym, a prowadzący wykształcą nowe pokolenia będące częścią nowych nurtów technologicznych.

Anna Kozak