szybki kontakt:ikona telefonu      ikona koperty

27 października 2017, przez aklamację posłowie na Sejm podjęli uchwałę w sprawie ustanowienia 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta – jednego z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku, eseisty i dramaturga.
"28 lipca 2018 r. minie 20 lat od śmierci Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku. Z tej okazji Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w uznaniu ogromnych zasług artysty postanawia oddać mu hołd" – brzmią słowa uchwały. W dokumencie posłowie napisali, że Zbigniew Herbert, w epoce kryzysu wartości i głębokiego zwątpienia, zawsze stał po stronie zasad jasno odróżniających pojęcie dobra i zła. "Był uosobieniem wierności – samemu sobie i słowu".


W związku z tymi obchodami uczniowie klasy I B T w dniu 21 marca 2018 r. , tj. w środę, upamiętnili życie i twórczość tego znakomitego polskiego artysty. Przypomnieli jego działalność artystyczną poprzez czytanie wybranych wierszy poety oraz najważniejszych wydarzeń z jego życia. Na koniec odsłuchano wiersz „Wilki” w interpretacji Przemysława Gintrowskiego z obrazami zniszczonej powojennej Warszawy oraz „Dwie krople” czytane przez samego Zbigniewa Herberta.


Anna Kozak

 

Szczęśliwy numerek:

Projekty:

logoset EFS, Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, Przejdź na zawodostwo, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Zespół Szkół w Sokołowie Młp.

ul. Lubelska 37, 36-050 Sokołów Młp.
tel/fax: 17 7729 009
e-mail: zssokolow@wp.pl