he 322 marca 2018 r. w Zespole Szkół w Sokołowie Młp. wspólnie z nauczycielem języka polskiego p. Renatą Kotulą obchodzony był przez uczniów klasy III AT i III BT Światowy Dzień Poezji. Warto nadmienić, że święto to ustanowiło UNESCO w 1999 roku w celu propagowania czytania, pisania i publikowania oraz rozumienia poezji na całym świecie. Najhuczniej święto obchodzone jest w Paryżu, gdzie odbywa się w tych dniach najwięcej festiwali poetyckich.

Dla uczniów ten dzień pobytu w szkole był wyjątkowy, ponieważ najpierw prezentowali swoich ulubionych poetów i pisarzy, a później dzielili się informacjami i refleksjami związanymi z ich dorobkiem lirycznym. Najistotniejszą część obchodów tego dnia stanowił quiz z zakresu wiedzy o poezji. Po części oficjalnej przeszliśmy do dyskusji związanej z rolą poezji w życiu młodego człowieka i doszliśmy do wniosku, że poeci poprzez swoje dzieła wyrażają opinie na temat życia, innych ludzi, ale także opisują swoje wewnętrzne przeżycia. Poezja uczy nas jak mamy postępować w wielu sprawach życia codziennego, jak radzić sobie z problemami. Niech podsumowaniem naszych myśli będą słowa Edwarda Stachury „Wszystko jest poezją, każdy jest poetą”.

Renata Kotula