banerDnia 13.03.2018r. w naszej szkole odbyły się po raz pierwszy zajęcia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki pod hasłem „Matematyka od kuchni”. Lekcje przeprowadziły pani Renata Furman i pani Agnieszka Pomykała w klasach 4bT oraz 1aLO.
Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl!

Nauczycielom zostały udostępnione materiały (w postaci prezentacji Microsoft PowerPoint) do przeprowadzenia zajęć. Prezentacja składała się z pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis "Na temat" pełniący rolę edukacyjną.
Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.
Uczniowie zostali podzieleni na grupy, mogli korzystać z kalkulatorów oraz tablic matematycznych. Praca w grupach to jedna z metod aktywizujących, ma duże walory kształtujące i wychowawcze. Dzięki tej metodzie uczniowie kształtowali umiejętność komunikowania się i współpracy, pokonywali własną nieśmiałość, mieli możliwość twórczego poszukiwania rozwiązywania problemów.
Dzień Matematyki stworzony został po to po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać jasną stronę tej nauki.