Dnia 27.02.2018 r. w G2 Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa młodzież ZS w Sokołowie Młp. wzięła udział w XIII edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych ” EDUSALON”. Zorganizowane zostały one przez MTR (Międzynarodowe Targi Rzeszowskie), z myślą o młodych osobach, które stają przed wyborem najlepszej dla siebie drogi kształcenia.

To wydarzenie miało na celu prezentację szerokiej oferty uczelni wyższych (publicznych i prywatnych) z całej Polski oraz z zagranicy (m. in. z Anglii, Danii, Holandii, Szwecji). Swoje oferty prezentowały także szkoły policealne, internetowe portale edukacyjne, psychologowie i doradcy zawodowi. Łącznie około 100 wystawców. W ramach targów odbyły się równolegle X Europejskie Targi Pracy WorkExpo. Połączenie tych dwóch imprez miało na celu zaprezentowanie uczniom z całego podkarpacia ofert pracy, dla tej młodzieży, która po ukończeniu szkoły zamierza podjąć pracę.
Młodzież miała okazję zwiedzić stanowiska wystawców. Podczas kiermaszu „starych” książek uzupełniła własne księgozbiory już za złotówkę.
W ramach Targów odbywały się „Lekcje inne niż zwykle” - warsztaty w których wzięła udział młodzież Technikum żywienia i usług gastronomicznych z klasy I, III bT i IV aT pod opieką mgr inż. Marzeny Sobczuk-Puc i mgr inż. Moniki Piszcz. Lekcję gastronomii przygotowała i przeprowadziła Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu,
a dokładnie Kanclerz tej uczelni dr. Roman Dawid Tauber. W warsztatach (jako ochotnicy wzięli udział nasi uczniowie, Teresa Potocka, która pod okiem pana kanclerza przygotowała wraz z innymi uczestnikami łososia i krewetki w sosie musztardowym oraz boef strogonowa. Każdy uczestnik warsztatów mógł skosztować przygotowanych dań w ramach lekcji pokazowej dzięki naszym „kelnerkom” - Katarzyna Tupaj, Klaudia Pietrońska, Anna Urban
i Paulina Krudysz częstowały zebraną widownię w sali kongresowej.
Miłym akcentem zakończyli nasi uczniowie targi edukacyjne. Dzięki wiedzy z przedmiotów zawodowych zdołali odpowiedzieć na pytanie konkursowe zadane przez pana Kanclerza WSHiG w Poznaniu na temat kuchni staropolskiej. Tym samym zdobyli darmową wejściówkę dla całej klasy na dowolny seans filmowy dostępny w repertuarze Kin Sieci Helios w Rzeszowie. Więcej zdjęć w galerii.

Marzena Sobczuk-Puc