zolni 10Dnia 4 marca 2018r. w samo południe zorganizowana grupa uczniów z Zespołu Szkół z Sokołowa Małopolskiego z klas: I LO ( Emilia Nowak, Gabriela Zimniak), II LO (Mateusz Panasiuk), IIAT ( Kinga Kapuścińska, Karolina Mika, Marcin Tomasiak), IIIAT (Krystian Dudzik, Oskar Rząsa, Dariusz Stec) wraz z opiekunem p. Renatą Kotulą wzięła udział w lokalnym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem” pod Honorowym Patronatem Burmistrza GiM Sokołów Młp- Andrzeja Ożoga.

zolni 9Spikerem i głównym organizatorem biegu była Pani Dyrektor MGOKSiR Agata Dec, a historyczne tło przedstawił absolwent naszej szkoły pan mgr Marek Kida.
Pogoda sprzyjała i symboliczny bieg „Tropem Wilczym” zgromadził na starcie obok Krytej Pływalni 170 osób, którzy w ten sposób chcieli upamiętnić Żołnierzy Wyklętych.zolni 5 zolni 7Grupa biegowa z naszej szkoły, każdy w swoim tempie, wspólnie pokonała 1963 metrów w białych koszulkach z wizerunkiem jednego z najbardziej znanych żołnierzy wyklętych Witolda Pileckiego) ulicami Cieplińskiego, Pelca i Powstańców Styczniowych. zolni 3Cieszą mnie pozytywne uwagi, zadowolenie z pokonanej trasy, która na pewnych odcinkach przy mroźnym wietrze była wymagająca, taka żołnierska, ale zarazem do pokonania. zolni 1Obecność wielu osób, startujących i towarzyszących biegaczom, identyfikujących się z idą Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych i atmosfera panująca tego niedzielnego popołudnia jest dla mnie satysfakcją i podziękowaniem za trud jaki włożyliście drodzy uczniowie Zespołu Szkół podczas biegu.
Cześć i Chwała Bohaterom!
Renata Kotula