zolni 2Dnia 2 marca 2018r. tym razem uczniowie klasy III AT wspólnie z nauczycielem w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczestniczyli w zwiedzaniu wystawy IPN Polskiego Państwa Podziemnego na Rzeszowszczyźnie.

Tzolni 4ematem wystawy, prezentowanej na planszach były zagadnienia związane z tworzeniem się struktur konspiracyjnych pod okupacją niemiecką i sowiecką oraz działalność pionów Armii Krajowej (wywiad, dywersja, propaganda, itp.). Głównym celem tej wystawy było upowszechnienie wśród uczniów wiedzy o żołnierzach Armii Krajowej, którzy walczyli ze zniewoleniem w latach 1943-1956. Udział uczniów naszej szkoły w wystawie przyczynił się do upowszechnienia wiedzy historycznej istotnej dla ich tożsamości narodowej, regionalnej oraz kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych.zolni 8 Podsumowaniem naszych refleksji związanych z interpretacją treści patriotyczno-historycznych prezentowanych na planszach niech będą słowa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego -  zolni 6"Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny".

Renata Kotula