DSC 0131Podczas ferii uczniowie z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i ZSZ zawód kucharz uczestniczyli w zajęciach pokazowych ,,Bufet molekularny” w ramach projektu „Szkoła profesjonalnych kompetencji zawodowych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX „Jakość edukacji i kompetencji w regionie” Działanie nr.9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego. Podczas pokazu młodzież mogła zapoznać się z nowoczesnymi technikami gotowania.

DSC 0071Celem kursu było podniesie kwalifikacji zawodowych młodzieży, rozwój dodatkowych umiejętności praktycznych.
Młodzież zapoznała się z następującymi zagadnieniami:
-Podstawowe informacje o bufecie molekularnym
DSC 0084-Różne techniki wykonywania nowoczesnej kuchni: pianki, żele, syfony, kwiaty jadalne, ciekły azot.
-Technika sous vide, gotowanie próżniowe
-Tekstury molekularne
DSC 0157Dzięki temu uczniowie zwiększą własne szanse po ukończeniu szkoły na lepsze zatrudnienie. Zespół Szkół w Sokołowie Młp. stawia na fachowców.