W dniach 27-28 lutego 2018 r. w  G2A ARENA Centrum Wystawienniczo–Kongresowym Województwa Podkarpackiego odbędą się XIII Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon.

W tym roku w targach EduSalon udział weźmie blisko 100 wystawców, będą to publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy (m. in. z Anglii, Danii, Holandii, Szwecji, Łotwy), szkoły policealne oraz doradcy zawodowi.

Równolegle  27-28 lutego 2018 r. odbędą się X Europejskie Targi Pracy WorkExpo. Połączenie tych dwóch imprez stwarza doskonałą okazję do zaprezentowania ofert pracy grupie uczniów z całego województwa podkarpackiego, którzy po ukończeniu szkoły będą zamierzali podjąć pracę.

ATRAKCJE I IMPREZY TOWARZYSZĄCE TARGOM:

PORADY PSYCHOLOGÓW

Przy realizacji imprezy współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Rzeszowie. Doradcy tej placówki pomogą wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu.

„LEKCJE INNE NIŻ ZWYKLE” – WARSZTATY DLA UCZNIÓW:

Godz.

27 lutego 2018 r. (wtorek)

9:20 - 10:05

Druk 3d - (Politechnika Rzeszowska)

10:10 - 10:50

Dziennikarz w nowych mediach - (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie)

10:55 - 11:35

Lekcja współczesnej kryminalistyki, czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw - (WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa)

11:40 - 12:50

Lekcja gastronomii „kuchnia staropolska” – (Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomi w Poznaniu)

12:55 - 13:30

Studia w Anglii - kluczem do kariery! - (Connect UK Study)

Godz.

28 lutego 2018 r. (środa)

9:20 - 10:00

Lekcja Architektury i Urbanistyki  - (Politechnika Rzeszowska)

10:10 - 10:50

Lekcja Ekonomii - (Uniwersytet Rzeszowski)

10:55 - 11:35

Bezpłatne studia w Danii – kluczem do kariery? - (SimpleOutsourcing.pl)

11:40 - 12:25

I love radio – jak wygląda praca dziennikarza radiowego? - (Szymon Taranda, Redaktor naczelny serwisu internetowego WSIiZ, współpracownik Polskiego Radia Rzeszów)

12:30 - 13:00

Lekcja kariery międzynarodowej:  Studia w Anglii? – Yes You Can - (OXFORDON)

Dodatkowo w sali konferencyjnej 27-28 lutego od 11:25-12:15 odbędzie się prezentacja „Zasady rekrutacji na studia I i II stopnia do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie” Prowadzący: Adam Borkowski, Pracownik Działu Promocji i Rekrutacji SGH.

KIERMASZ „STARYCH” KSIĄŻEK

W ramach XIII Podkarpackich Targów Edukacyjnych EduSalon, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizuje kiermasz książek. Uczestnicy targów będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty książek dla młodzieży, uczniów, studentów i dorosłych. Biblioteka zaproponuje również książki dla najmłodszych. Książki będzie można zakupić już od złotówki.

PROMOCYJNE CENY BILETÓW DO KINA HELIOS W RZESZOWIE

W czasie trwania imprezy (tj. w dniach 27-28 lutego 2018 r.) dla wszystkich nauczycieli i uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych sprzedawane będą bilety w promocyjnej cenie 12 zł na filmy w technologii 2D, natomiast bilety na seanse trójwymiarowe kosztować będą 15 zł (bilet + udostępnienie okularów). Opiekunowie grup szkolnych mają wstęp bezpłatny. Warunkiem skorzystania z oferty jest zgłoszenie grupy na wybrany seans z bieżącej oferty Kina HELIOS (ilość miejsc ograniczona) do Pani Ewy Stepaniak, telefonicznie pod numerem 722 382 336, oraz podbicie delegacji w biurze organizatora targów podczas trwania imprezy lub przygotowanego wykazu uczniów, jeżeli jako pierwsze będzie wybrane kino. W przypadku nauczycieli wystarczy potwierdzenie uczestnictwa w targach, rezerwację lepiej dokonać wcześniej.

Godziny zwiedzania: wtorek (27 lutego): 9.00-14.00, środa (28 lutego): 9.00-14.00.

WSTĘP NA TARGI JEST BEZPŁATNY

Nie jest przewidywany zorganizowany wyjazd dla uczniów.