Międzynarodowa organizacja AISEC organizuje projekt Next Step w terminie 12.03.2018 – 23.03.2018. Jest to inicjatywa skierowana do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych na terenie Podkarpacia. W ramach projektu zorganizowane będą dwutygodniowe interaktywne warsztaty. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim przez co najmniej 2 zagranicznych wolontariuszy.
Cele projektu:
•Przełamanie barier kulturowych
•Umożliwienie zdobycia wiedzy na temat różnych państw świata bez wyjeżdżania z kraju
•Zrozumienie zależności łączących ludzi na całym świecie
•Nauczanie młodych ludzi tolerancyjności, życzliwości i poszanowania innych bez względu na jakiekolwiek różnice (rasowe, kulturowe, religijne)
•Praktyczna nauka języka angielskiego
•Możliwość nawiązywania relacji w skali międzynarodowej
Podobne zajęcia ze studentem z Indonezji oraz Niemiec odbyły się w naszej szkole w latach poprzednich.
Jednym z warunków uczestnictwa szkoły w projekcie w tym roku jest zapewnienie wolontariuszom zakwaterowania oraz jednego ciepłego posiłku dziennie. Preferowanym zakwaterowaniem jest zakwaterowanie w domach uczniów. W związku z tym zwracamy się z prośbą do uczniów, którzy mogliby przyjąć wolontariusza do swojego domu na czas trwania projektu tj. 12.03.2018-23.03.2018, o zgłoszenie się do nauczyciela języka angielskiego w terminie do 28.02.2018. (Jeżeli zgłosi się kilka osób, czas pobytu wolontariusza u danej osoby będzie dużo krótszy).