W miesiącu styczniu nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Ciekawa lekcja” realizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jest on skierowany głównie do uczniów szkół średnich, w tym szczególnie do uczniów klas maturalnych. Młodzież mogła wybrać sobie dowolny temat z różnych wydziałów i kierunków tej uczelni.

4 stycznia odbyły się dwa spotkania z młodzieżą. Część uczniów klasy IV A T i cała III A T , czyli informatycy wybrali temat „Programowanie (gier, mikrokontrolerów, stron internetowych)”, który został zrealizowany przez pana dr Marka Jaszuka. Prowadzący w interesujący sposób wprowadził uczniów w ten ciekawy temat i omówił kolejne etapy tworzenia gier. Pod koniec zajęć uczniowie w sposób praktyczny ćwiczyli kreowanie wirtualnej rzeczywistości za pomocą darmowego narzędzia dostępnego na stronie www.construct.net . Dzięki tej lekcji młodzież zainteresowana tematem tworzenia gier zyskała mocne podstawy teoretyczne i praktyczne, które pomogą jej dalej rozwijać się w tym temacie.
Natomiast uczniowie klasy III A LO wybrali temat „Techniki relaksacji w sytuacjach stresowych”. Ten temat prezentowała dla młodzieży pani mgr Blanka Kaszuba. Zajęcia miały na celu pokazać młodzieży jak zwalczać stres w najtrudniejszych dla nich sytuacjach. Miał także miejsce krótki pokaz masażu relaksującego.
19 stycznia odbyło się natomiast ostatnie spotkanie z młodzieżą klas gastronomicznych – częścią klasy IV A T i całą III B T nt. „Żywność a możliwości poznawcze. Co jeść, aby ułatwić sobie sukcesy w nauce?”. Lekcję przeprowadziła pani mgr Paulina Szady.
Projekt jest finansowany z funduszy własnych uczelni, tak więc całkowicie bezpłatny dla uczestników. Uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez doświadczoną kadrę WSIiZ uczniowie mają szansę poszerzyć swoją wiedzę z danego zakresu tematycznego oraz poznać nowoczesne narzędzia dydaktyczne. Organizacja takich zajęć daje możliwość konfrontacji wiedzy uczniów z uczelnią i jest okazją do przezwyciężania barier edukacyjnych, jakie mogą pojawić się pomiędzy sposobem nauki w szkole średniej, a szkołą wyższą.