W środę 17 stycznia 2018 r. w ZS w Sokołowie Małopolskim odbyła się wywiadówka szkolna. Z tej okazji technicy żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharze pod opieką nauczycielek przedmiotów zawodowych gastronomicznych; Marzeny Sobczuk-Puc i Moniki Piszcz przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych rodziców.

Przygotowania rozpoczęły się już we wtorek i trwały do środy. Na korytarzach szkoły można było poczuć przyjemnie ulatniającą się woń wypiekanych ciast i ciasteczek.
Na stole dominowały takie specjały jak:

• TIRAMISU
• PANNA COTTA MALINOWA
• PANNA COTTA KAWOWA
• MALINOWA „CHMURKA”
• MUS OWOCOWY Z NASIONAMI CHIA
• TRUFLE Z MARCEPANU
• CYRTYNOWIEC
• CIASTO CZEKOLADOWE
• BABECZKI KAJMAKOWE
• RURKI
• PIERNIK
• WAFEL CZEKOLADOWY
• ROGALIKI
• FRANCUSKIE SPECJAŁY Z OWOCAMI
Każdy wypiek roztaczał wspaniały zapach, kusił swoim wyglądem i zachęcał do natychmiastowego spożycia.
Każdy rodzic mógł również spróbować świeżo zaparzonej herbaty oraz kawy z ekspresu (Latte macchiato – napoju mlecznego powstałego przez powolne dolanie kawyespresso do gorącego mleka, pokrytego warstwą mlecznej piany), którą serwowali uczniowie klasy III aZ.
Umiejętności gastronomiczne oraz obsługa naszych uczniów zostały dostrzeżone i wysoko ocenione przez wszystkich zebranych, o czym świadczyły szybko znikające ze stołu słodkości.
Przygotowanie atrakcyjnej wywiadówki wiąże się z dużym wysiłkiem i trudem, ale naprawdę warto poświęcić trochę sił i czasu. Więcej zdjęć w galerii.

Marzena Sobczuk-Puc