Zbliża się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia 2018 roku Orkiestra zagra po raz kolejny, tym razem pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórki publiczna, która odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP.

Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim również w tym roku będzie kwestować wraz z WOŚP. Nasz sztab liczy przeszło 40 osób, których znakomitą większość stanowią uczniowie naszej szkoły. Jeśli chcecie wesprzeć tą szlachetną akcję to będziecie mogli ich spotkać na terenie całego miasta i gminy Sokołów.

W ciągu poprzednich 25 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN. Nasz sztab od lat dokłada do tego swoją cegiełkę, regularnie przekraczając kwotę 10 tys. PLN. W tym roku liczymy na powtórzenie, a nawet przebicie tego wyniku.

Siema!