12 12 inf 6W dniach 8-9 grudnia 2017 r. wybrana młodzież Technikum żywienia i usług gastronomicznych wzięła udział w EKOGALI – międzynarodowe targi żywności i produktów wysokiej jakości organizowane przez Samorząd Województwa Podkarpackiego w G2 Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa. We współpracy z MTR (Międzynarodowe Targi Rzeszowskie) promowaliśmy konkurs AGRO POLSKA, na najlepsze produkty branży rolnej i przetwórstwa rolno-spożywczego opartego na polskich recepturach, technologiach i surowcach krajowych.

12 12 inf 7Targom EKOGALA towarzyszyły liczne seminaria, degustacje, konkursy i pokazy gotowania, w tym również i naszych uczniów. Na żywo sporządzaliśmy i wypiekaliśmy proziaki z których powstawały liczne słone i słodkie przekąski z najlepszych polskich produktów.
Każdy z uczniów miał do wykonania konkretne zadanie, a nad sprawnym przebiegiem czuwała nauczycielka przedmiotów zawodowych gastronomicznych p. mgr inż. Marzena Sobczuk-Puc i p. Dominik Pakłos z cukierni J. Orłowski i K. Rak.
12 12 inf 10Dzięki prężnej współpracy z cukiernią młodzież wypiekała serca piernikowe z symbolem MTR - głównego organizatora konkursu.
Po południu wyłoniono zwycięzców konkursu, którego przedmiotem jest wyróżnienie Godłem Promocyjnym AGRO POLSKA, AGRO POLAND-EURO QUALITY i ECO AGRO POLAND – symbolem najwyższej jakości oferowanych produktów. Na inaugurację zaproszono miedzy innymi Władysława Ortyla Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart, którzy wręczyli laureatom konkursu statuetki, dyplom oraz prawo znakowania Godłem Promocyjnym wyróżnionego produktu. 12 12 inf 17Gala finałowa obejmowała degustację tortu genueńskiego i przekąsek przygotowanych przez naszą młodzież.
Na zakończenie dwudniowych targów uczniowie wraz z opiekunem za trud, organizację i realizację tego przedsięwzięcia otrzymali pamiątkowe podziękowania.

Marzena Sobczuk-Puc