W miniony poniedziałek, tj. dnia 27.11.2017r., odbyła się w naszej szkole debata na temat praw i obowiązków ucznia. Uczestniczyli w niej przedstawiciele wszystkich klas mających zajęcia w tym dniu, którzy mieli za zadanie przygotować poszczególne zagadnienia omawiane w trakcie spotkania. Debatę prowadziły p. Joanna Baszkiewicz-Macek oraz p. Anna Kozak.

Młodzież uczestnicząca w spotkaniu mogła lepiej zaznajomić się z fragmentami „Statutu Szkoły”, który zawiera prawa i obowiązki ucznia, ale podczas spotkania poruszano także prawa dziecka, pracownika młodocianego oraz prawa obywatelskie. Nie obyło się bez sporów i chwilami burzliwej dyskusji, ale przecież chodziło właśnie o to, aby nauczyć się kulturalnie wyrażać swoje zdanie i umieć przyjąć też opinię innych rozmówców.
Organizatorzy dziękują Martynie Godek, uczennicy klasy III A LO, za przygotowanie dekoracji oraz osobom pomagającym w przygotowaniu sali do spotkania.

Joanna Baszkiewicz-Macek
Anna Kozak