Włącz się do akcji "Czytajmy!"

Uchwałą Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. w latach 2016-2020 w Polsce ma być realizowany „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Celem programu jest poprawa stanu czytelnictwa w naszym kraju.

Program składa się z 3 priorytetów, które realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Priorytet 3 tegoż programu to: „Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży”. Włączając się w ten program i mając na uwadze liczne korzyści jakie wypływają z czytania, pragniemy zachęcić młodzież naszej szkoły, a także grono pedagogiczne, by w ramach wolontariatu zaangażowała się w czytanie bajek naszemu najmłodszemu pokoleniu. Zapraszamy więc do zgłaszania się i wzięcia udziału w tej akcji w sąsiadującym z naszą szkołą Przedszkolu Samorządowym w Sokołowie Młp. Osoby chętne proszone są o kontakt z pedagogiem szkolnym.