carving 3W dniach 14.10-15.10.2017r. 12 uczniów z klas Technikum i ZSZ brało udział w kursie carving w ramach projektu ,,Szkoła profesjonalnych kompetencji praktycznych”, który realizowany jest przez Zespół Szkół w Sokołowie Młp. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX „Jakość edukacji i kompetencji w regionie” Działanie nr 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego.  Celem kursu było podniesie kwalifikacji zawodowych młodzieży, rozwój dodatkowych umiejętności praktycznych.

carving 2Celem kursu było podniesie kwalifikacji zawodowych młodzieży, rozwój dodatkowych umiejętności praktycznych.
12PROGRAM KURSU:
Zasady BHP.
carving 1Zarys historii carvingu.
Prezentacja sprzętu. Omówienie zasad i style carvingu.
Podstawowe cięcia i techniki rzeźbienia.
carving 5Możliwości wykorzystania warzyw sezonowych w dekorowaniu.
Możliwości wykorzystania owoców sezonowych w dekorowaniu.
Sposoby przechowywania wyrzeźbionych warzyw i owoców.
Omówienie rzeźb 3D.
Zajęcia praktyczne.
carving 7Dzięki zdobyciu nowych kwalifikacji, uczniowie zwiększą własne szanse po ukończeniu szkoły na lepsze zatrudnienie. carving 6Zespół Szkół w Sokołowie Młp. stawia na fachowców.

Anna Kolano