W dniu 14 września 2017r. klasa IBT wraz z opiekunami p. Anną Kozak oraz p. E. Dolecką - Rychel odbyła niezwykłe spotkanie z historią. Jak co roku we wrześniu, zgodnie z wieloletnim zwyczajem, młodzież klasy pierwszej Zespołu Szkół w Sokołowie Młp., wyrusza do Turzy. Udaje się tam w celu uporządkowania tego ważnego, nie tylko w świadomości okolicznych mieszkańców, miejsca zwanego "małym Katyniem". Uczniowie z dużym zaangażowaniem podeszli do wyznaczonego im zadania. Nie tylko uprzątnęli teren, gdzie znajdują się groby pomordowanych przez NKWD, ale też bardzo zainteresowali się okolicznościami związanymi z tymi tragicznymi wydarzeniami sprzed wielu lat. Ta swoista wyprawa była również okazją do bliższego poznania się uczniów klasy pierwszej.