wen2Uczniowie Zespołu Szkół w Sokołowie Młp. po zakończonym 4 – tygodniowym stażu zawodowym w Austrii uczestniczyli w wycieczce do Wenecji. Staż realizowany był w ramach projektu ,,Praktyka zagraniczna szansą na uzyskanie profesjonalnych umiejętności zawodowych” o numerze POWERVET-2016-1-PL01-KA102-024436 w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

wen630 uczniów naszej szkoły mogło zwiedzić Wenecję, która położona jest północy Włoch. Wenecja (miasto na wyspie) jest znanym na całym świecie ośrodkiem turystycznym i kulturalnym. wen4wen3Ze względu na swoją architekturę oraz nietypowe położenie znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. wen9Bywa określana najpopularniejszym ośrodkiem turystycznym Włoch. wen5Młodzież zwiedziła najpopularniejsze miejsca w Wenecji: Plac świętego Marka, Bazylika św. Marka oraz odbyła rejs statkiem.
wen1wen8

W roku szkolnym 2017/2018 kolejny staż zawodowy: Austria i Hiszpania. W październiku prowadzona będzie rekrutacja na staże. Staż odbędzie się w maju 2018r.