prze2Dnia 6 czerwca 2017 r. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbył się finał wojewódzkiego projektu „Przedsiębiorczość w praktyce”. Sześć najlepszych zespołów, wyłonionych podczas wcześniejszych etapów zaprezentowało przed jury swój biznesplan przedsięwzięcia rozwiązującego istotny problem lokalny. Zespół Szkół w Sokołowie Młp. reprezentowali uczniowie klasy I A LO: Klaudia Słonina, Alicja Maziarz i Mateusz Panasiuk. Każdy z biznesplanów był oceniany przez zespół ekspertów.

prze1Byli nimi przedstawiciele ZUS-u, Urzędów Skarbowych, wyższych uczelni ekonomicznych oraz specjaliści od przyznawania funduszy unijnych firmom.  Nasi uczniowie zdobyli V miejsce prezentując biznesplan „Dzienny Dom Opieki dla osób starszych” pod nazwą „SPOKOJNA PRZYSTAŃ”.  Przypominamy, że projekt był realizowany w 26 szkołach województwa podkarpackiego i zakładał kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz integrację wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym.  Łącznie w projekcie wzięło udział 800 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego.
Serdeczne gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
opiekun: Renata Woś