Dnia 1.06.2017 r. Kreatorzy Smaku oraz przedstawiciele klas Technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz Kucharz wraz z opiekunem i pomysłodawcą imprezy p. mgr inż. Marzeną Sobczuk-Puc zorganizowali Kawiarenkę „pod chmurką”.
Głównym celem imprezy było:
• rozwijanie zainteresowań kulinarnych uczniów, a tym samym promowanie kierunków zawodowych ZS w Sokołowie Młp.; Technikum żywienia i usług gastronomicznych, Kucharz, Cukiernik,

• podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego,
• kształtowanie umiejętności planowania, organizowania i spędzania wolnego czasu,
• kształtowanie partnerskich stosunków z młodzieżą,
• zintegrowanie społeczności szkolnej.
W programie imprezy przewidziano degustację przygotowanych potraw przez uczniów Technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz Kucharz, w tym grillowanych kiełbasek. Na świeżym powietrzu można było napić się orzeźwiającej lemoniady oraz kawy i herbaty.
Ponadto w ramach Kawiarenki „pod chmurką” odbył się konkurs kulinarny w którym wzięli udział przedstawiciele czterech klas (trzech Technikum i jednej ZSZ).
Klasa I aT w składzie: Kinga Kapuścińska, Karolina Mika, Ewa Rzeszutek, Monika Stępień oraz Artur Kościółek, przygotowała kęski drobiowe w panierce kukurydzianej oraz bułeczki drożdżowe z sosem czosnkowym,
Klasa II bT – Nikola Durok, Ewelina Jodłowska, Daniela Sudoł Dawid Woźny podali tartaletki z masą mascarpone z owocami, rurki z cista francuskiego, pieczywka drożdżowe z pesto, kurczakiem, serem i pieczarkami,
III aT – Karolina Potocka i Natalia Szostecka zaprezentowały piernik kanadyjski z masą karpatkową i powidłem śliwkowym, szaszłyki owocowe i warzywne, sałatkę grecką oraz kompot jabłkowo-truskawkowy,
II aZ – Ewelina Łoin, Magdalena Bandura upiekły biszkopta w andrucie.
Poziom rywalizacji w konkursie kulinarnym Jury oceniło jako wysoki i wyrównany o czym świadczyły minimalne różnice w punktacji, uzyskane przez rywalizujące grupy. Wyłoniono zwycięzców, ale Ci dowiedzą się o tym w dniu rozdania dyplomów i nagród (05.06.2017 r.).
Łącznie w przygotowanie imprezy odpowiedzialnych było 21 uczniów. Poza wyżej wymienionymi na szczególne podziękowanie zasługują również Arkadiusz Węglarz, Michał Walicki, Anna Sondej, Martyna Babula, Edyta Pełka, Izabela Urban, Aneta Ożóg, Izabela Gumieniak.
Czas spędzony w tym dniu, upłyną wszystkim w miłej atmosferze. Środowisko uczniowskie mogło integrować się i wypoczywać na świeżym powietrzu degustując się smakołykami.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc i udział w Kawiarence „pod chmurką”.

Marzena Sobczuk-Puc