debataDnia 31.05.2017r. odbyła się w naszej szkole debata – zorganizowana przez p. Joannę Baszkiewicz – Macek - dotycząca stanu czytelnictwa Polaków oraz sposobów jego podniesienia, gdyż okazuje się, że w Polsce książki czyta tylko około 43% populacji.

W dyskusji udział wzięli przedstawiciele poszczególnych klas, debata1którzy mieli przygotować się do dyskusji według wcześniej ustalonych zagadnień. Podczas przedstawiania kolejnych wypowiedzi, inni uczniowie mieli możliwość wypowiadania swoich opinii. Niemal wszyscy uczestnicy dyskusji byli zgodni co do tego, że czytanie książek, oprócz przyjemności i relaksu, rozwija także wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i dostarcza dodatkowej wiedzy. Pod koniec debaty jej uczestnicy mielidebata2 za zadanie odgadnąć tytuły utworów literackich, na podstawie cytatów przygotowanych przez p. Edytę Dolecką - Rychel. Dyskusja odbywała się na tle pomysłowej dekoracji wykonanej przez Martynę Godek z kl. II A LO. Młodzieży podobała się taka forma spotkania i niektórzy proponowali, aby podobne debaty organizować w przyszłości.

Joanna Baszkiewicz-Macek