przed2W dniu 29.05.2017 r. odbyły się nietypowe zajęcia z matematyki, ponieważ brały w nich udział przedszkolaki. Cztery uczennice z klasy 2aLO : Wiktoria Dębiak, Natalia Motyl, Patrycja Perlak i Sylwia Rychel pod opieką p. Agnieszki Pomykały, przygotowały i przeprowadziły lekcję w Przedszkolu Samorządowym, którego oddział znajduje się przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp.

przed1Grupa starszaków z entuzjazmem słuchała zagadek matematycznych, liczyła kropki na biedronkach, porównywała liczebność zbiorów motyli. Dzieci chętnie zgłaszały się do każdego zadania. Bardzo dobrze liczyły w zakresie od 1 do 10, tworząc przy tym odpowiednie równania na dodawanie i odejmowanie liczb. Świetnie poradziły sobie rozpoznając na przedstawionych obrazkach figury geometryczne tj. koła, trójkąty, kwadraty, prostokąty.
Na koniec wszystkie dzieci otrzymały w nagrodę za aktywność słodki poczęstunek.
Zajęcia dla dzieci wypełnione zabawami, ciekawymi zadaniami i grami dydaktycznymi spełniają ogromną rolę w rozwijaniu kompetencji matematycznych. przed3Kształtują pojęcia matematyczne, pomagają dzieciom w zdobywaniu doświadczeń w zakresie działań matematycznych, ćwiczą technikę rachunkową, pozwalają na samodzielne wyciąganie wniosków. Wszystko to sprzyja intensywności rozwoju inteligencji operacyjnej, tak ważnej dla odnoszenia sukcesów w nauce matematyki w przyszłości.

Agnieszka Pomykała