wyc2W dniu 25 kwietnia uczniowie Naszego Technikum Informatycznego brali udział w wycieczce edukacyjnej do firmy PGS Software w Rzeszowie w ramach Projektu „Szkoła profesjonalnych kompetencji praktycznych” realizowanego przez Naszą Szkołę.Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w PGS Sortware.

wyc1 PGS Software to jedna z największych Polskich firm z branży IT. Zatrudnia ponad 400 specjalistów zajmujących się tworzeniem i testowaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki oraz zarządzaniem projektami. Uczniowie mieli możliwość poznania reguł funkcjonowania firmy, warunków pracy i zasad rekrutacji w tak prestiżowej firmie. Wyjazd zrobił na uczniach duże wrażenie. Z dużym zainteresowanie uczestniczyli oni w spotkaniu z przedstawicielami firmy i zadawali mnóstwo pytań. Po wycieczce uczniowie doszli do wniosku, że warto się uczyć. W firmie takiej jak PGS Software najważniejsza jest umiejętność logicznego myślenia, znajomość języka angielskiego oraz wiedza matematyczna.
Łukasz Dec