szybki kontakt:ikona telefonu      ikona koperty

ekon3Dnia 21 kwietnia 2017 r. w Leżajsku odbył się półfinał konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce” . Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów z klas: IIB T i IA LO. Do finału zakwalifikował się zespół w składzie: Klaudia Słonina, Alicja Maziarz i Mateusz Panasiuk.
Zwycięzcom gratulujemy.
Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W projekcie uczestniczy 26 szkół województwa podkarpackiego. Inicjatorem konkursu jest Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku.

ekon2Głównym celem projektu jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym. Cel ten został osiągnięty podczas warsztatów tematycznych prowadzonych przez pracowników Oddziału ZUS w Rzeszowie, Izby Skarbowej w Rzeszowie, WUP w Rzeszowie i Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.
Realizacja projektu ma przebieg trzystopniowy. Na początku uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich. Z każdej grupy warsztatowej co najmniej dwa zespoły po trzech uczniów przechodziły do drugiego etapu. ekon1Uczestnikami III etapu będzie 6 najlepszych zespołów.
Finał, który odbędzie się 6 czerwca 2017r. będzie obejmował: opracowanie i prezentację biznesplanu przedsięwzięcia rozwiązującego istotny problem lokalny oraz krótki test potwierdzający wiedzę zdobytą w czasie warsztatów.
Uczestnikami I etapu projektu, który trwał od września do połowy kwietnia było 18 uczniów z Zespołu Szkół w Sokołowie Młp..
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że warsztaty przełożą się na praktyczne umiejętności z zakresu działalności gospodarczej i przedsiębiorczości.
koordynatorzy projektu: Anna Kolano, Renata Woś.

 

Szczęśliwy numerek:

Projekty:

logoset EFS, Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, Przejdź na zawodostwo, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Zespół Szkół w Sokołowie Młp.

ul. Lubelska 37, 36-050 Sokołów Młp.
tel/fax: 17 7729 009
e-mail: zssokolow@wp.pl