28.03.2017 roku uczniowie 2 klasy LO, uczęszczający na lekcje biologii w zakresie rozszerzonym, uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach nawiązanej współpracy z Wydziałem Biologiczno - Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wykład był zarazem posumowaniem i powtórzeniem półrocznej nauki w szkole. Dr hab. prof. UR Krzysztof Oklejewicz opowiadał w sposób bardzo ciekawy, a zarazem obrazowy o przystosowaniach roślin do życia.

Analizował różne typy roślinności. Hydrofity, halofity, kserofity i sukulenty nie mają już przed nami żadnych tajemnic. Analizowaliśmy budowę organów roślin i ich przystosowanie do pełnienia określonych funkcji, które wynikają z modyfikacji tych organów. Dowiedzieliśmy się, co wspólnego ma ziemniak z pomidorem i dlaczego ich owocem jest jagoda. Wszyscy słuchaliśmy z zainteresowaniem. Liczymy na kontynuowanie interesujących spotkań z biologią.