IMG 20170404 102115W dniu 04.04.2017 uczniowie klasy 1AZ i 3AZ naszej szkoły w ramach projektu „Szkoła profesjonalnych kompetencji zawodowych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX „Jakość edukacji i kompetencji w regionie” Działanie nr 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego pod opieką Artura Piecuch wzięli udział w wycieczce poszerzającej proces edukacji. W czasie wyjazdu odwiedziliśmy salon GOC Harley – Davidson Rzeszów.

IMG 20170404 110259Celem wizyty było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem salonu i serwisu motocykli, budowanie relacji z potencjalnym pracodawcą, uzyskanie wiedzy z zakresu oczekiwań i wymagań pracodawców na konkretne stanowiska pracy, a także zdobycie ogólnej wiedzy nt. prowadzenia własnej działalności z zakresu mechaniki motocykli. W Budynku GOC Harley Davidson mieszczą się salony sprzedaży motocykli, akcesoriów i odzieży Harley-Davidson, a także salon Game Over Cycles, gdzie zobaczyć można customowe dokonania firmy, a także zlecić budowę kolejnego projektu lub przeróbkę motocykla Harley-Davidson według życzenia klienta. IMG 20170404 112311 1Obecnie w salonie znajduje się dwanaście pachnących nowością Harleyów, a niebawem dotrze najnowszy model z Milwaukee Road King Special. Założycielem i właścicielem Game Over Cycles jest Stanisław Myszkowski. Stanisław Myszkowski powstanie salonu skomentował tymi słowami „Motocykle Harley Davidson to kawał historii i niesamowita jakość wykonania. Budując ten salon chcieliśmy się dostosować się do poziomu jakości marki Harley-Davidson i połączyć to z naszym podejściem do konstruowania motocykli, w którym zawsze staramy się dbać o jakość wykonania i najdrobniejsze szczegóły. IMG 20170404 114927Mając na uwadze główny budulec motocykli marki Harley-Davidson, czyli stal, do wykończenia wnętrz naszego salonu, które to prace w większości zostały wykonane przez nas samych, zużyliśmy ponad 25 ton stali. Dbałość o szczegóły może być zauważona np. w postaci logotypów obydwu firm, które zdobią wszystkie najważniejsze elementy w salonie: klatki schodowe, barierki, lampy, sofy, fotele, nawet kaloryfery. Jakość materiałów i sposób ich implementacji są bardzo ważne, ale w to miejsce najwięcej włożyliśmy przede wszystkim serca. Sami jesteśmy motocyklistami, to nasza pasja i styl życia, a możliwość współpracy z marką Harley-Davidson daje nam poczucie spełniania marzeń. Harley Davidson to nie jest zwykła firma. IMG 20170404 115120Powstała dzięki pasji i marzeniom jej twórców i my również chcemy, aby to miejsce było wyjątkowe. To nie ma być tylko sklep. Chcemy, żeby to było miejsce, w którym ludzie będą mogli dzielić się tą samą pasją lub ją poznać, poczuć i się w niej zakochać”. Wszystkie te informacje, uczniowie mieli okazję usłyszeć od p. Pawła Pomianka, który z ciekawością i wielką życzliwością przekazywał im wiadomości na temat powstawania poszczególnych modeli motocykli customowych takich jak: Behemoth Bike, The Recydivist, Drag.
Za bardzo kształcącą i praktyczną wycieczkę bardzo dziękujemy.
Artur Piecuch