W dniu 31.03.2017 w naszej szkole w ramach projektu „Szkoła profesjonalnych kompetencji zawodowych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX „Jakość edukacji i kompetencji w regionie” Działanie nr 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego odbyło się spotkania młodzieży z Panem Grzegorzem Łobodzińskim założycielem firmy Fotoacc. Firma Fotoacc zajmuje się produkcją systemów bezzałogowych, autorskich urządzeń, produkcją urządzeń filmowych jak również serwisem dronów. Naprawiają i modyfikują urządzenia bezzałogowe (nie tylko latające). Tworzą urządzenia ułatwiające wykonywanie niestandardowych , a efektownych ujęć na planie filmowym. Projektują i produkują autorskie urządzenia dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom potrzeby uczenia się, zdobywania wiedzy i kwalifikacji zawodowych. Pan Grzegorz mówił o potrzebach rynku pracy na terenie powiatu rzeszowskiego. Nasz gość podkreślał wartość wykształcenia zawodowego m. in. w zakresie kierunków mechanicznych. Zachęcał uczniów do nauki, samodoskonalenia się i rozwijania pasji związanych z przyszłym zawodem, a także zachęcał do podejmowania staży i praktyk zawodowych u przedsiębiorców. Pan Grzegorz jest pasjonatem tego co robi, wkłada w to serce i duszę. Jego wystąpienie było szczere i dzielił się z nami swoim doświadczeniem zawodowym “nie owijając niczego w bawełnę”. Jego kreatywność i optymizm uskrzydliły nas jako słuchaczy. Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi Łobodzińskiemu za wygłoszoną prelekcję i życzymy dalszych sukcesów w prowadzeniu własnej działalności.