r4W dniach 13 – 14.03 w naszej szkole odbyły się spotkania młodzieży z Fachriyanem – 22-letnim studentem komunikacji z Azji, który jest przedstawicielem Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC (zdjęcia). Zajęcia odbyły się w języku angielskim, dlatego też nasi uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności rozumienia ze słuchu i co najważniejsze umiejętność swobodnego i płynnego wypowiadania się. Warto zaznaczyć, że bardzo wielu  z nich wykazało się bardzo dobrym warsztatem językowym. Obok doskonalenia umiejętności językowych, kolejnym celem tych spotkań było zapoznanie młodzieży z kulturą innego kraju (tym razem Indonezji), uwrażliwienie na różnice kulturowe i narodowe osobliwości oraz krzewienie otwartości na świat.

r5Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się jakich potraw należy spróbować będąc w Indonezji oraz jakie miejsca są warte odwiedzenia. Nasz gość zaznajomił również młodzież ze zwyczajami panującymi w jego kraju. Rozmowy z Fachriyanem z pewnością pokazały naszym uczniom, jak wiele możliwości rodzi się dzięki znajomości języków obcych. r6Warto zaznaczyć, że również nasz gość wyniósł wiele ze spotkań z młodzieżą. Poszerzył on wiedzę na temat Polski – naszych zwyczajów i tradycji, jak i naszego języka. Cieszymy się zatem, że mogliśmy gościć Fachriyana w naszej szkole.
Natalia Bełz