m1Uczniowie klasy III AT wzięli udział w pierwszych zajęciach na uczelni z analizy matematycznej w ramach projektu ,,Szkoła profesjonalnych kompetencji praktycznych” realizowanego przez Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim. W ramach tych zajęć uczestnicy mają możliwość uporządkować oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu analizy matematycznej, a szczególnie funkcji kwadratowej – odczytywanie jej własności, wyznaczanie wartości najmniejszej i największej w przedziale domkniętym, rozwiązywanie zadań optymalizacyjnych oraz ciągów. Zajęcia prowadzone na Uniwersytecie Rzeszowskim przez wykładowcę akademickiego pozwolą im pogłębiać swoją matematyczną wiedzę oraz lepiej przygotować się do przyszłego studiowania.

m3Pierwsze zajęcia prowadzone były przez dr Piotra Pusza pracownika Uniwersytetu Rzeszowskiego Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego. Podczas wykładu uczniowie przypomnieli sobie podstawowe informacje o funkcji kwadratowej, tzn. pod jakimi postaciami występuje, w jaki sposób można przekształcić postać kanoniczną na ogólną czy tez iloczynową. Prowadzący zajęcia w sposób humorystyczny i ciekawy przekazał uczniom matematyczną wiedzę. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę, nasi uczniowie zmagali się z rozwiązywaniem zadań, w których wykorzystali teoretyczną wiedzę. m4Początkowy stres i strach dzięki prowadzącemu zniknął bez śladu a pięć godzin zajęć minęło bardzo szybko. Nasi uczniowie, którzy byli pod ogromnym wrażeniem atmosfery panującej na uczelni i na zajęciach z niecierpliwością czekają już na kolejny wyjazd. Zajęcia te na pewno pozwolą im utrwalić  i uporządkować swoją wiedzę przed maturą z matematyki oraz pomogą przygotować się do kontynuowania w przyszłości nauki matematyki na wybranych przez nich kierunkach studiów.