szybki kontakt:ikona telefonu      ikona koperty

c6Swoją kulinarną pasję do gotowania udało się wspólnie połączyć uczniom Technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz Kucharz w ZS w Sokołowie Młp., wraz z nauczycielkami zawodu p. mgr inż. Marzeną Sobczuk-Puc i p. mgr inż. Moniką Piszcz.
Technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Kucharz to kierunki wybierane często przez młodzież gimnazjalną w ostatnich latach. W Zespole Szkół cechuje je bardzo wysoka zdawalność z egzaminów zawodowych, co przy wyborze kształcenia jest bardzo ważne. Od wielu lat nasi uczniowie stają się wizytówką szkoły podczas organizacji szkolnych i pozaszkolnych imprez „kulinarnych”.

c1W ramach zajęć przygotowują pyszne potrawy, przekąski, desery i ciasta, a także poznają zasady nakrywania do stołu i obsługi konsumenta. To podstawy sztuki kulinarnej, które uczniowie zdobywają podczas zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych.
W minionym czasie młodzież przygotowywała stół bankietowy w postaci szwedzkiego bufetu, który jest popularną formą organizacji przyjęć i spotkań biznesowych. c3Na stole pojawiły się liczne słone przekąski: tartinki, kanapki dekoracyjne, liczne sałatki, koreczki serowe, mięsne i warzywne, tortilla z wędliną, tortilla z łososiem wędzonym, deska wędlin i serów. c4Do kawy i herbaty nie zabrakło również ciast i innych deserów wśród których triumfowało tiramisu, kruche babeczki, rurki, orzechowe i kokosowe kulki oraz jabłka w cieście francuskim. Na ciepło uczniowie serwowali gorący gulasz, a także napoje gorące, kawę z ekspresu, herbatę i kawę parzoną z warnika. c5Przygotowany stół zaskakiwał wszystkich bogactwem potraw, smakiem, pomysłowością i oryginalnością. Potrawy nie tylko cieszyły podniebienie, ale również oczy swym artystycznym wykonaniem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w to wielkie przedsięwzięcie. Profesjonalna obsługa kelnerska zapewniona przez uczniów ich opiekunów, wzbudziły podziw gości.
Za liczną pomoc, chęci i kulinarne inspiracje uczniów z góry dziękuję.


Marzena Sobczuk-Puc

 

Szczęśliwy numerek:

Projekty:

logoset EFS, Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, Przejdź na zawodostwo, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Zespół Szkół w Sokołowie Młp.

ul. Lubelska 37, 36-050 Sokołów Młp.
tel/fax: 17 7729 009
e-mail: zssokolow@wp.pl