COVID-19 Rekrutacja - Wnioski

pielgrzymkaDnia 22 września br. z pod kościoła parafialnego młodzież klas maturalnych z Zespołu Szkół w Sokołowie Młp wyjechała na pielgrzymkę do Częstochowy, aby na „narodowym ołtarzu” przez ręce Czarnej Madonny złożyć swoje własne intencje Panu Bogu. Tymi intencjami skrycie wypowiadanymi było między innymi wymodlenie pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości i właściwy start w dalsze życie.

Wyjechaliśmy o godz. 5:20 kiedy zaczął świtać czwartkowy nowy dzień. Wszystkich uczestników zebrało się 76 osób. Z klasy IV aT 17osób, IV Bt 28 osób, III aLo 27 osób. Klasami opiekowali się wychowawcy, zawsze towarzyszący swoim wychowankom: mgr Pomykała Agnieszka, mgr Pustkowski Krzysztof mgr Nowak Tomasz. Opiekę duchową objął nad całością ks. Lubas Zbigniew, który od sierpnia został mianowany wikariuszem i katechetą w par. Sokołów Młp.

Częstochowa powitała maturzystów słoneczną pogodą. Około godz. 10 byliśmy na miejscu. Z parkingu skierowaliśmy się do kaplicy Cudownego Obrazu. Chwila zachwytu i radości zagościła w sercach wszystkich kiedy zobaczyliśmy Ją – Matkę Bożą w cudownym wizerunku. Mieliśmy okazję przejść na około obrazu Matki Bożej.

Podczas naszego pobytu na Jasnej Górze mieliśmy możliwość uczestniczenia w wielu ważnych wydarzeniach. Pierwszym z nich była konferencja w głównej bazylice . Następnie mieliśmy okazję modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Jasna Góra nazywana jest Narodowym Konfesjonałem w związku z tym był również czas na sakrament pokuty i pojednania który przeżywało wielu bardzo głęboko.

O godz. 12.00 przed Cudownym Obrazem została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bpa Edwarda Białogłowskiego. Młodzież powitał o. Sebastian Matecki, podprzeor Jasnej Góry. „Dokonaliście wspaniałego wyboru, aby tak ważne wydarzenie w waszym życiu tu omodlić, o nim podyskutować, porozmawiać z Maryją, wybrać właściwą drogę” – powiedział.

Czas wolny młodzież spędziła w tym miejscu na zwiedzaniu skarbca, podziwianiu widoku z wieży klasztoru czy chodzeniu po wałach z których to przechodzi się od stacji do stacji drogi krzyżowej naszego Zbawiciela.

Na zakończenie zorganizowano Różaniec z pięknymi rozważaniami przemawiającymi do serca młodzieży. Trochę szkoda było opuszczać Jasną Górę, ale czas nieubłagalnie płynął. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Bazylikę Miłosierdzia Bożego i klasztor gdzie modliła się i żyła św. s. Faustyna Kowalska. Po ucałowaniu relikwii Faustyny i przejściu Bramy Miłosierdzia udaliśmy się do Sokołowa Młp. by zdążyć jeszcze przed północą opowiedzieć wszystko swoim najbliższym w domu. Kilka zdjęć w galerii.

Dziękujemy ks. bp Ordynariuszowi za umożliwienie nam spotkania na Jasnej Górze, bp. Edwardowi Białogłowskiemu za odprawioną Eucharystie w naszej intencji, organizatorom, kustoszom miejsca O. Paulinom i panu dyrektorowi naszej szkoły mgr Antoniemu Kuli za tak dogodny termin naszej pielgrzymki.