COVID-19 Rekrutacja - Wnioski

w-g-p20 września klasa 1alo 2alo i 2bt pod opieką nauczycieli Bogusławy Bełz, Renaty Furman, Grzegorza Macka wyruszyły na wycieczkę geograficzno- polonistyczną. W części geograficznej wycieczki młodzież zwiedziła muzeum archeologiczne w Nowej Słupi i zapoznała się z metodami wytopu żelaza z początku pierwszego tysiąclecia.

Kolejną atrakcją było wejście na Łysą Górę jednym ze szlaków Świętokrzyskiego Parku Narodowego gdzie znajduje się klasztor Oblatów- Święty Krzyż .Uczniowie zwiedzili tam muzeum przyrodnicze Klasztor z kaplicą w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego. W drodze powrotnej młodzież zatrzymała się na platformie widokowej z której podziwiano panoramę Gór Świętokrzyskich i Gołoborza. Po przerwie obiadowej uczniowie wyruszyli do Oblęgorka gdzie zwiedzili Muzeum Henryka Sienkiewicza. Ostatnim punktem wycieczki była krótka wizyta w Kielcach stolicy województwa świętokrzyskiego.

Bogusława Bełz