COVID-19 Rekrutacja - Wnioski

czytanieW ostatnim czasie modne zrobiło się wspólne czytanie na głos znanych polskich utworów, takich, jak „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, czy „Quo vadis?” Henryka Sienkiewicza. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na problem, jakim jest niski stan czytelnictwa wśród Polaków (63 % naszych Rodaków nie czyta żadnych książek!) oraz zachęcenie wszystkich do czytania.
W tym celu nasza biblioteka szkolna zamieszcza statystykę wypożyczeń z zeszłego roku, aby docenić tych, którzy czytali najwięcej oraz zachęcić pozostałych. I tak :
1 miejsce zajęła klasa II A T (obecna III A T),
2 miejsce zajęła klasa II A LO ( obecna III A LO),
3 miejsce zajęła klasa I A LO (obecna II A LO,)
Czekamy również na Wasz głos w dyskusji: Co zrobić, aby poprawić stan czytelnictwa w naszej szkole ? Propozycje proszę zgłaszać do nauczycieli bibliotekarzy: p. Joanny Baszkiewicz-Macek oraz p. Bogusławy Chrostek.
Jednocześnie informujemy, że w listopadzie odbędzie się szkolna debata pt.” Jak poprawić stan czytelnictwa w naszej szkole i w Polsce?” Serdecznie zapraszamy do udziału.
Zachęcamy również do wpisywania na listę w bibliotece propozycji, co chcielibyście czytać, gdyby szkoła dostała dofinansowanie na zakup książek.

Joanna Baszkiewicz-Macek