COVID-19 Rekrutacja - Wnioski

Plener KulturalnyW dniach 13-14 września 2016 odbył się XII Plener Kulturalny zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie dla uczniów wyróżniających się wynikami w nauce. W tym roku Zespół Szkół w Sokołowie reprezentowało siedmiu uczniów klasy I A LO (Dorota Bałamut, Katarzyna Krasoń, Jakub Krzciuk, Joanna Olejarz, Mateusz Panasiuk, Klaudia Słonina oraz Izabela Woś). Zapraszamy do obejrzenia w galerii.

W pierwszym dniu pleneru zwiedziliśmy Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie. Następnie udaliśmy się do schronu bojowego w Dobieszowicach. Pierwszy dzień pleneru zakończył się w Tarnowskich Górach, gdzie wieczorem można było podziwiać urokliwy rynek miasta. W drugim dniu pleneru odwiedziliśmy Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, Radiostację Gliwice - najwyższą istniejącą, zbudowaną w całości z drewna, konstrukcję na świecie oraz Muzeum Śląskie w Katowicach. Tam obserwowaliśmy również panoramę Katowic z Wieży Widokowej będącej pozostałością po jednym z najstarszych szybów kopalni Katowice. Wycieczka dostarczyła uczestnikom pleneru wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji oraz stali się bogatsi o nowe doświadczenia.

Agnieszka Bałut