10 lutego 2016 r. odbył się w naszej szkole X Jubileuszowy Konkurs dla Maturzystów „Z lekturami za pan brat”. Wzięło w nim udział osiemnastu uczestników z klas: III A LO, IV A T, IV B T. Uczniowie rozwiązywali test ze znajomości lektur z zakresu podstawowego. Wykazali się bardzo dobrą znajomością utworów literackich, rozwiązując niełatwe zadania.

W czwartek 3 marca pan Dyrektor A. Kula wręczył zwycięzcom nagrody rzeczowe:
I miejsce Wojciech Mrożkiewicz kl. III A LO
II miejsce Piotr Grabiec kl. IV BT
III miejsce Wioletta Nawara kl. III A LO
Wyróżnienie: Barbara Ślońska kl. III A LO
Łucja Kuraś kl. III A LO
Katarzyna Lesiczka kl. III A LO
Wśród nagród znalazły się m.in.: koszulki z logo szkoły, kubki termiczne, plecaki oraz książki. Te ostatnie, to chyba najcenniejsze podarunki. Idea konkursu to właśnie wzbudzenie w młodych ludziach chęci czytania, wykształcenie nawyku obcowania z literaturą piękną, ale też dobra zabawa. To również niepowtarzalna okazja dla maturzystów na sprawdzenie swojego stanu wiedzy tuż przed egzaminem dojrzałości. Laureatka Literackiej Nagrody Nobla Wisława Szymborska powiedziała: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Pan Dyrektor A. Kula potwierdził te słowa, mówiąc, że czytanie książek to nie tylko poszerzanie własnych horyzontów, ale także wspaniała przygoda.
E. Dolecka-Rychel