t1W dniu 28 stycznia 2016 r. w auli Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie odbył się etap regionalny konkursu wiedzy o prawie pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów bhp. W konkursie wzięli udział przedstawiciele podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w programie edukacyjnym „Kultura  bezpieczeństwa”. Po dokonaniu oceny testów składających się z 35 pytań i dogrywce komisja wyłoniła zwycięzców. Poziom wiedzy był bardzo wysoki, laureaci etapu regionalnego rozwiązali test bezbłędnie.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które zostały jednocześnie laureatkami etapu szkolnego konkursu, a były to Beata Kraska z klasy IV BT i Weronika Dul z klasy III AT. W tej edycji nasze uczennice nie awansowały do etapu centralnego, ale wróciły usatysfakcjonowane swoimi wynikami oraz nadzieją na sukces w przyszłym roku. Wszyscy uczestnicy etapu regionalnego zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa i gadżetami ufundowanymi przez Okręgowy Inspektorat  Pracy w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy uczennicom, które godnie reprezentowały naszą szkołę.

Artur Piecuch