szybki kontakt:ikona telefonu      ikona koperty
Wnioski on-line

doradca

Klasa maturalna to burzliwy czas. Człowiek staje przed wyborem swojej drogi życiowej, studiów, określeniem tożsamości jako dorosłego, wzięciem odpowiedzialności za swoje życie. Decyzje i przemiany w tym czasie bywają trudnym doświadczeniem. Wiele młodych osób jest zagubionych, często pojawiają się stany przygnębieni i zmienność nastroju. Jednak jest to również czas niezwykłych pomysłów, idei, nadziei - czas wielkiego potencjału. Warsztaty coachingowe mają na celu pomoc w kształtowaniu nowej tożsamości, definiowaniu celów które nadadzą kształt myślom i działaniom, oraz znalezieniu strategii ich realizacji. Przy pomocy prostych rozwiązań przejść przez trudne momenty, odnaleźć sens i znaczenie w zmieniających się okolicznościach.

Podczas sesji coachingowej osoba odkrywa swoją indywidualność i siłę wpływu na swoje życie.  Dzięki coachingowi człowiek może zacząć korzystać ze swoich zasobów i możliwości, które do tej pory były niedostępne, i odkryć niecodzienne, twórcze rozwiązania.
Program warsztatów obejmował:
Badanie predyspozycji zawodowych metodą :”Kotwic Scheina”
Przekonania wspierające i osłabiające w życiu. „Ważne pytania rozbrajające ograniczające nas przekonania”.- Ćwiczenia
Odkryj swój potencjał. Budowanie świadomości własnego potencjału - ćwiczenie.
Planowanie podstawą rozwoju. – Ćwiczenie
Planowanie i realizacja celu metodą NLP.

*Słowniczek :
Predyspozycje zawodowe- wrodzone skłonności do wykonywania danego zawodu. Jak podają psychologowie i socjologowie pracy nie należy walczyć z własnymi cechami charakteru, lecz tak umiejętnie dobrać miejsce prac, by każdy element otoczenia, to znaczy oddziaływanie pracy na nas, oraz nas na pracę a także na współpracowników, nie miał toksycznych skutków.
Kotwice kariery wg Edgara Scheina- wartości które motywują do pracy zawodowej.
NLP-Programowanie neurolingwistyczne – uporządkowany zbiór technik komunikacji oraz metod pracy z wyobrażeniami, nastawionych na tworzenie i modyfikowanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi.
Magdalena Gajerska-Kozak, Anna Kozak

logoset EFS, Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności, Przejdź na zawodostwo, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Zespół Szkół w Sokołowie Młp.

ul. Lubelska 37, 36-050 Sokołów Młp.
tel/fax: 17 7729 009
e-mail: zssokolow@wp.pl