wup

W dniu 4 listopada 2015 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty w ramach projektu "Przedsiębiorczość w praktyce”. Wzięło w nich udział 24 uczniów klas I ALO, I BT, II AT, III AT. Warsztaty na temat "Zakładam własną firmę” prowadzone były przez doradcę zawodowego pana mgr inż. Janusza Cyzio z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Prelegent odpowiedział na pytanie – jak zabrać się do założenia firmy?, przedstawił założenia programu PO WER oraz procedurę ubiegania się o środki na działalność gospodarczą z PUP.

Nasi uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat funduszy obcych na założenie przedsiębiorstwa oraz pozyskali umiejętności wypełniania wniosku o dofinansowanie ze środków z Funduszu Pracy.

Małgorzata Dziadzio-Świder