listopad

10 Listopada 2015 r. w Zespole Szkół w Sokołowie Młp., cała społeczność szkolna obchodziła najważniejsze święto narodowe związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości 11 Listopada 1918 r., po 123 latach zaborów. Pod kierunkiem nauczycielek mgr inż. Anny Smotryś i mgr inż. Marzeny Sobczuk-Puc wybrana młodzież przygotowała gazetkę i audycję z okazji Narodowego Święta Niepodległości, podczas której przypomniane zostały nam lata niewoli odzwierciedlone w pieśniach i wierszach patriotycznych. Dzień ten uświetniły pięknie biało-czerwone kotyliony przypinane przez uczniów IV klasy Technikum Żywienia i usług gastronomicznych; Sylwię Naję, Marzenę Surdykę, Pawa Sikorę oraz Łukasza Ślusarczyka.

W trakcie przerw po szkole rozbrzmiewały pieśni legionowe i patriotyczne. Podkreślało to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania. Celem tej uroczystości było kształtowanie postaw patriotycznych, budzenie wrażliwości na święta narodowe, a także kształtowanie poczucia integracji narodowej.

Marzena Sobczuk-Puc