ohp

10 listopada br. gościliśmy w naszej szkole doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Rzeszowa. Uczniowie klasy trzecich liceum ogólnokształcącego, oraz czwartych technikum uczestniczyli w zajęciach w czasie których mogli dowiedzieć się o instytucjach wspierających młodych ludzi w poszukiwaniu pracy, oraz jak nie stać się ofiarą nieuczciwych pośredników pracy.

Mobilne Centra Informacji Zawodowej powstałe w strukturach Ochotniczych Hufców Pracy oferują szerokie spektrum usług z zakresu poradnictwa zawodowego. Ułatwiają i zwiększają dostęp do tego typu usług całej populacji młodzieży pomiędzy 16 a 25 rokiem życia.

Magdalena Gajerska-Kozak