Wnioski on-line

sowa

Rozpoczęły się zapisy do VII edycji konkursu Sowa Matematyczna. Sowa Matematyczna to konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, od klasy trzeciej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach, technikach czy szkołach zawodowych.  Olimpiada rozgrywana jest w 6 kategoriach: Junior, Pitagoras, Tales, Archimedes, Euklides oraz Szybka Sowa.

Główną ideą konkursu jest przygotowanie uczniów do egzaminów kończących poszczególne etapy nauki (sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej, egzamin gimnazjalny oraz maturalny). Konkurs składa się z dwóch etapów, z czego pierwszy jest drużynowy w formie testu, który rozwiązuje cały zespół. Testy składają się z 30 zadań zamkniętych. W każdym zadaniu tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Pytania punktowane są od 1 do 3 punktów, w zależności od stopnia trudności. Do drugiego etapu konkursu zostaną zakwalifikowani uczniowie drużyn, które zdobyły najwyższą liczbę punktów w pierwszym etapie. Tutaj w odróżnieniu od etapu pierwszego, uczniowie rozwiązują zadania indywidualnie. Chętne czteroosobowe drużyny prosimy zgłaszać do 31 października 2015 roku do pań Agnieszki Pomykały, Renaty Furman i Anny Kolano.
Szczegółowy regulamin znajduje się na stornie www.sowa-mat.pl