Wnioski on-line

kariera

Zapraszam zainteresowanych uczniów z klas maturalnych na transmisję z e-konferencji zorganizowaną przez WSiP i Akademię Leona Kużmińskiego. Spotkanie odbędzie się 24 września (czwartek) w bibliotece szkolnej o godzinie 12.00.Ilość miejsc ograniczona, chętni uczniowie mogą zgłaszać się do środy (23 września) w gabinecie 117, w godzinach pracy szkolnego doradcy zawodowego.
W programie m.in.:
• Jak dobrze zdać maturę i dostać się na wymarzone studia?
• Grządka w ogródku czy kariera na Wall Street? Impresje o sukcesie.
• Matematyka na 100% - to jednak możliwe!

• Co autor miał na myśli? – spotkanie z pisarzem Eustachym Rylskim
• Jak założyć własny start-up?
WŚRÓD PROWADZĄCYCH wykładowcy ALK i UJ, nauczycielka i egzaminatorka egzaminu maturalnego.
Poniżej przedstawiam szczegółowy harmonogram wykładów:
12.00–12.10 Powitanie uczestników

12.10–12.40 Grządka w ogródku czy kariera na Wall Street? Impresje o sukcesie
Marcin Matyja – Koordynator Programów Międzynarodowych i wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. W ALK odpowiada m.in. za programy realizowane we współpracy z partnerami zagranicznymi. Prowadzi zajęcia z psychologii pieniądza, zachowań konsumenckich oraz technik podejmowania decyzji. Psychologię pieniądza wykłada także na uczelniach zagranicznych, w tym we Francji, Hiszpanii i w Chinach. Zagadnienia te porusza również podczas warsztatów z uczniami szkół średnich w ramach tzw. wykładów dla licealistów.

12.40–13.10 Matura to sztuka wyboru
Łukasz Gieroń, WSiP

13.10–13.40 Matematyka na 100% ¬– to jednak możliwe!
dr Maria Żurek-Etgens – nauczycielka dyplomowana, egzaminatorka maturalna i e-egzaminatorka, trenerka egzaminu maturalnego z matematyki, autorka i współautorka prac matematycznych i dydaktycznych oraz programu nauczania, a także arkuszy maturalnych i zbiorów zadań dla szkół ponadgimnazjalnych.

13.40–14.10 Retransmisja wykładu „Jak odniosłem sukces w biznesie” wygłoszonego przez Jerzego Yurija Drabenta – absolwenta Akademii Leona Koźmińskiego, dyrektora kreatywnego i współzałożyciela agencji Lubię.to specjalizującej się w obsłudze mediów społecznościowych.

14.10–14.50 Co autor miał na myśli? Spotkanie z pisarzem Eustachym Rylskim
Spotkanie poprowadzi dr Mateusz Skucha z Katedry Teorii Literatury Uniwersytetu Jagiellońskiego.

14.50–15.30 Jak założyć własny start-up
Krystian Cieślak – CMO w Ifinity, startupie projektującym i wdrażającym rozwiązania IoT dla smart cities i dużych przedsiębiorstw. Zarządza zewnętrzną i wewnętrzną komunikacją firmy. Posiada 13-letnie doświadczenie w PR i komunikacji marketingowej. Zwolennik racjonalnych argumentów popartych wiedzą i zbudowanych na doświadczeniu. Wyznawca innowacji. Orędownik technologii. Czasami podróżnik, piwowar i piekarz.

Magdalena Gajerska-Kozak