Wnioski on-line

Regulamin konkursu:
Kto może wziąć udział?
Wszyscy uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i liceum na Podkarpaciu; miłośnicy Francji i języka francuskiego i, a może przede wszystkim, amatorzy fotografii
Cel konkursu:
-Rozbudzanie zainteresowania obecnością francuska w regionie
-Pogłębianie wiedzy na temat swojego regionu

-Pomysł na ciekawe wakacje łączące pasje: fotografia i odkrywanie francuskich akcentów w regionie
-Kształtowanie zmysłu obserwacji
-Zachęta do aktywności i kreatywności
-Rozwijanie umiejętności językowych

Co trzeba zrobić?
Spojrzeć na swoją „małą Ojczyznę” okiem fotoreportera i poszukać związków Francji z Podkarpaciem, śladów dawnych i współczesnych, działalności i obecności Francuzów w regionie podkarpackim, a następnie dostarczyć 1  fotografię, opatrzoną ciekawym komentarzem w 2-3 zdaniach, na jeden spośród wymienionych niżej tematów:
Francuskie ślady na Podkarpaciu  (zabytki, pomniki, miejsca, nagrobki, dzieła sztuki, będące śladami historycznymi związków polsko–francuskich w naszym regionie)
Współczesna obecność Francji w naszym regionie (firmy, sklepy, produkty, osoby związane z Francją istniejące i działające aktualnie na Podkarpaciu)
Moja  wakacyjna przygoda z podręcznikiem do francuskiego (nauka języka na kursach, indywidualna nauka w ciekawych miejscach na Podkarpaciu, koniecznie zdjęcie z podręcznikiem do francuskiego)

Co  oceniamy?
Tematykę  (na jeden z trzech wskazanych wyżej tematów)
Ciekawy komentarz – może być po francusku!!!
Walory artystyczne zdjęć – oryginalny pomysł tła, kompozycji, jakość zdjęć

Termin nadsyłania prac: od 30 czerwca do 30 września 2015r.
Wymagania techniczne:
- Zdjęcia należy przesłać w formie Power Point, w postaci 2 slajdów: pierwszy – tytułowy zawierający następujące informacje: imię i nazwisko autora zdjęcia, pełna nazwa szkoły, nazwisko nauczyciela – opiekuna
- Drugi slajd – zdjęcie  z komentarzem
Uwaga! – zdjęcia nadesłane w innym formacie czy programie nie będą brane pod uwagę
Gdzie wysyłać zdjęcia?   Na adres elektroniczny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Na 3 zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i dyplomy!!!!!!!!!
Zachęcamy gorąco do udziału i życzymy miłych wakacji „ à la française”!

Joanna Baszkiewicz - Macek