Wnioski on-line

15 06 zdjecia9W dniach 28 i 29 maja 2015 r. spotkała się prawie 30-osobowa grupa absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Sokołowie Młp., która w 1965 roku zdała maturę i w 2015 roku obchodzi jej 50-letni jubileusz. Na spotkanie nasze przybyła również wychowawczyni mgr Maria Rybka i nauczycielka historii mgr Teresa Drapała. Niestety nie mogli uczestniczyć w naszym spotkaniu inni nauczyciele; nie pozwalał im ich stan zdrowia. 28 maja 2015 r. w godzinach porannych przybyliśmy do budynku Liceum przy ul. Lubelskiej.  Jakże inne jest jego otoczenie. Do zabytkowego obiektu naszej Szkoły dołączone zostały nowe inwestycje, jest wiele sal dydaktycznych i innych urządzeń niezbędnych w funkcjonowaniu Szkoły.

15 06 zdjecia4Po krótkim spotkaniu organizacyjnym w jednej z sal lekcyjnych naszej Szkoły, udaliśmy się do znanego ośrodka pielgrzymkowego w Leżajsku, gdzie wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu miejscowego organmistrza na tutejszych organach, znanych w kraju i za granicą. Wśród wykonanych utworów nie zabrakło fugi Bacha i utworu Ave Maria. Następnie w kaplicy cudownego obrazu Matki Boskiej Pocieszenia w leżajskiej bazylice odprawił Mszę Św.  i wygłosił homilię nasz kolega szkolny ks. Franciszek Kołodziej. Po zwiedzeniu bazyliki udaliśmy się wszyscy na uroczysty obiad do budynku Szkoły w Sokołowie. Bardzo serdecznie przywitał nas obecny Dyrektor Zespołu Szkół Pan mgr Antoni Kula.  W czasie wystąpienia dowiedzieliśmy się o zmianach, które nastąpiły w naszej Szkole. 15 06 zdjecia6Pan Dyrektor życzył nam miłego pobytu w murach tego gmachu. Uroczysty obiad przygotowała i podała nam młodzież  ucząca się obecnie w Szkole w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Mogliśmy się rozkoszować  smakiem wyśmienitych potraw i napojów przygotowanych przez uczniów tej Szkoły. Zaskakiwał on wszystkich smakiem, pomysłowością i oryginalnością.  Opiekę i pomoc młodzieży zapewniła Pani nauczycielka mgr inż. Marzena Sobczuk-Puc. Atrakcją wśród smakowitości był ogromny tort – książka przygotowany na tą uroczystość. Szkole i zebranym odśpiewano sto lat!. Duże zaangażowanie młodzieży, oraz profesjonalna obsługa kelnerska wzbudziły w Nas podziw. Mieliśmy również możliwość oglądnięcia na ekranie migawek z wcześniejszych spotkań jubileuszowych, głównie Zjazdów z okazji kolejnych rocznic Szkoły/ ostatni miał miejsce w 2014 r. w 70 rocznicę powstania naszego Liceum. Wszystkie spotkania są zawsze miłe, przywołują pamięć lat szkolnych, lat młodości, pięknych przyjaźni, wyborów drogi życiowej oraz różnych przeżyć i wspomnień z których wiele zostało w pamięci. 15 06 zdjecia10Chcemy bardzo gorąco podziękować Dyrekcji Szkoły za gościnność i miłe przyjęcie Nas  dzisiaj w murach Szkoły, bo chociaż minęło tyle lat,  to sentyment do lat młodości i do murów tej Szkoły jest zawsze trwały. W dalszej części spotkania każdy z obecnych mówił o swej drodze życiowej w ciągu ostatnich 50 lat.  Każdy jubileusz to połączenie tradycji z nowoczesnością, doświadczenia z młodością. Dla Nas wszystkich był okazją do wspomnień, refleksji (przy filiżance kawy, herbaty i poczęstunku), które chodź minione zawsze pozostają w pamięci.  Trudno, bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia.  Część z nas ukończyła studia wyższe, jeden z kolegów wybrał drogę kapłańską, inni poszli do służby wojskowej, niektórzy rozwijali na studiach i w innych szkołach swe zainteresowania przyrodnicze, część zaraz po maturze podjęła pracę zawodową. 15 06 zdjecia11Teraz niemal wszyscy z nas to już emeryci, każdy gdzieś pracował wykonując różne zawody. 15 06 zdjecia5Spotkanie w Szkole trwało do późnego popołudnia. Było bardzo sympatycznie, przywołaliśmy wiele wspomnień z lat szkolnych o nawiązanych przyjaźniach , zdobytej wiedzy i przygotowaniu do dalszych etapów nauki a przede wszystkim życiowej drogi. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Rzeszów / Muzeum Diecezjalne, a także trasę  podziemną pod rzeszowskim rynkiem. W bardzo serdecznej atmosferze gościliśmy również na obiedzie u naszego Kolegi ks. Franciszka Kołodzieja. W czasie tego spotkania nastąpił dalszy ciąg opowieści o naszych losach po zdaniu matury 50 lat temu. 15 06 zdjecia7Czas szybko płynie, kilka osób z naszych obydwu klas już nie żyje. Warto więc organizować częstsze wiosenne spotkania. Padła propozycja aby w następnym 2016 roku spotkać się w Ojcowie, gdzie od 45 lat w tamtejszym parku narodowym pracuje jeden z Nas. Miło będzie więc gościć wszystkie koleżanki i kolegów za rok w "rajskiej" dolinie Prądnika.
Do zobaczenia za rok.

Józef Partyka